HAPPYLIFE ľudkovia ľudkom: profily prispievateľov nielen o zelených a čistých potravinách

 
 
 
duse.jpg
 
 

Na tejto stránočke nájdete kontakty na všetky naše spriaznené duše, s ktorými nás spája porozumenie, či súznenie v tvorivosti. U týchto ľudkov i organizácií smelo hľadajte svoje odpovede na otázky, či sprievodcovskú radu na vašej ceste za splnením vašich snov.
 

 
 
Niekedy je samotná cesta cieľom

Ak ste čítavali naše riadky na Facebooku, riadky týchto ľudkov vám budú známe. Možno viac a možno menej.

Táto stránka je venovaná našim spriazneným dušičkám. Tu nájdete profily ľudkov, ktorí sa rozhodli  či už občas, alebo pravidelne zdieľať s vami veci z vlastnej skúsenosti, života, či prítomného okamihu. Sú to ľudia, ktorí sa v čase, keď sa pohrúžite do čítania stránok tohto portálu na chvíľu stanú sprievodcami na tej vašej cestičke životom a budú vám čítať svoj príbeh s rovnakou oddanou zanietenosťou, s akou to robievali vaši rodičia, keď ste boli ešte deťmi. V čase, keď rozprávky boli prirodzenou súčasťou vášho detského sveta a taktiež krajinou, kde zázraky mali svoje miesto.

 

Tieto príbehy ich rukou napísal sám život a každý z vás si v nich nájdete to, čo vás na tej vašej cestičke niekam posunie, možno prehovorí k vašej duši, alebo nájdete vďaka nim odpoveď na svoje vnútorné otázky. 

 

Dovoľte mi preto prestaviť vám tých, čo sa na túto púť s vami podujali s lampášikom v ruke:

 

 
 

Karpatskí pecúchovia

Na peci sa dejú samé dobré veci.

Karpatskí Pecúchovia je dvojica Duchoslav a Weleslawa.

Voľnejšie a prechodne sa k nim pridávajú v rôznych obdobiach rôzni ľudia a stávajú sa načas pecúchmi aj oni. Lebo starý príbeh o tom, ako sa pecúch múdrosťou a skromnosťou kráľom stal, nestráca nič zo svojej pravdivosti...

Objavili v sebe rozprávkového pecúcha pri ročnom spravovaní starého dreveného mlyna v Kvačianskej doline, kde žili v rokoch 2001-2002. Odrezaní od sveta hlboko v lesoch, okolo iba medvede, vlky, líšky, jelene...Bez signálu, bez zaručene pitnej vody, bez elektriny. V mlyne spali na peci, kde kúrili, varili. Pec značila život.

Už sa po tomto pochopení nedalo vrátiť nazad do mesta, a tak sa po roku vybrali hľadať svoju Pec mimo „civilizácie“ (hoci dnes je to skôr romantická predstava, pretože civilizácia je v rôznych podobách už takmer všade.) Tieto roky opisuje Weleslawa v jednej zo svojich kníh TAKÍ DIVOKÍ 1.časť.

Putovali s batohmi po myjavských cestách a lesoch, kúpali sa v myjavských vodách, a rozhodli sa po pocite magického miesta medzi Malými a Bielymi Karpatmi usadiť.

V sade s veľkou stodolou, pod lesom.

Celý článok...
 

Terapia jedlom - Silvia Horecká

Pracujem takmer pol života v gastronómii a v rámci tovaroznalectva somsa vývojom dostala až k naturopatii, fytoterapii a nutrigenomike. Moja cesta je hľadanie rovnováhy v oblasti výživy a poznávanie entity, ktorú nazývame pokrm každodenný :))

Terapia jedlom je vlastne postulát v mojom časovom úseku približne 10rokov...som presvedčená o vplyve výberu potravín na ľudský organizmus a preto zbieraním skúseností, informácií a neustálym vzdelávaním zostavujem stravovací koncept prospešný pre rôzne kategórie ,,stravníkov“ čerpajúci zo zdroja mediteránskej kuchyne, ázijskej a štandartného makrobiotického štýlu . V praxi vediem kurzy varenia spojené s oboznamovaním základov prevencie chorôb v stravovaní. Budem rada ak vás niečím inšpirujem.... receptom alebo myšlienkou k zmene bežnej rutiny nahádzania potravín do nákupného košíka k premyslenému výberu prospešnému pre vaše zdravie....

Silvia

[email protected]

http://horecka.wordpress.com

facebook: Terapia jedlom

navigácia svetom potravín:)... všetko o jedle aby nám bolo viac prospešné a menej ubližujúce,čítanie o tom čo kupovať,variť,ako a koľko jesť a čomu sa vyhnúť....

 

František Lehocký - zdravý dom

František Lehocký - architekt

 

"Zdravý dom je “hľadanie” ideálnych riešení pre rodinné domy. Som architekt stále nespokojný s bežným štandardom. Aj ja si snívam svoj sen o ideálnom dome pre svoju rodinu. Preto neustále študujem a vylepšujem, aby boli domy dokonalé. Špecializujeme sa s kolegami na projekty rodinných domov s čo najnižšou spotrebou energie a príjemnými na užívanie. Čiže nízkoenergetické a pasívne rodinné domy s dôrazom na kvalitné a zdraviu neškodné riešenia.
 

Svojimi skúsenosťami pomáhame každému, komu záleží na kvalitnom bývaní. Pomáham ľuďom  písaním článkov a bezplatných E-book na blogu - zdravý dom.

 

Kontakt:

Fero Lehocký
[email protected]
www.zdravydom.sk

 

Natálka, Valika a Edo Polakovičovci : Vita Food School

 

 

Sme celkom obyčajná - neobyčajná rodinka, ktorá žije v obyčajnom - neobyčajným svete. Rozhodli sme sa prinášať radosť, učiť, viesť a edukovať k vedomému a zdravému a hlavne štastnému životnému štýlu...a popritom aj baviť ľudí jedlom a inšpirovať k vytváraniu vzťahu k nemu ! Nášim zámerom nie je extrémizmu v stravovaní a nie sme zástancami prudkých zmien a mnohokrát na úrovní pokusov, zasahovať do životov ľudí.

Celý článok...
 

Catherine - naša šikovná foodblogerka

Catherine - Katka Veselská

naša foodblogerka

 

Ak chcete vedieť, ako chutí naša kuchyňa, resp. to, čo naša špajza k dispozícii má, sledujte kroky Catherine - našej foodblogerky. Táto bytôstka s neskutočne šikovnými rukami a tvorivosťou vás bude sprevádzať svetom zelených potravín, ktoré sú u nás dostupné.

Táto šikovná tvorivá osôbka, maminka 2 detičiek má bohaté skúsenosti s celiakiou, k čomu ju doviedol život sám. Jej ruky darovali život mnohým zázrakom v podobe kvetín, tortičiek a nakoľko je jej zvedavosť i tvorivosť veľká, rada skúša niečo nové a chutné zároveň.

Tešíme sa na tvorenie s vami spolu s Catherine. Objavujte svet čistých potravín.

Nejaké otázky? Sem s nimi! 

[email protected]

 

Palík Hirax Baričák

Všetci tu píšu niečo clivé a pekné... chcú meniť svet, spraviť ho krajším a malebnejším... bojujú perom, či fotoaparátom... Ale ja ho nechcem meniť, mne sa páči taký, aký je. Pretože keď si ho nedáte, nikto vám ho nepokazí.

Ľudia majú neuveriteľnú schopnosť pripísať všetko, čo bolo napísané autorovi, že to na vlastnej koži aj sám prežil. Prehliadajú schopnosť vnímania, pozorovania sveta a pretransformovania ho do viet s úmyslom pomôcť druhým. Ale na druhej strane sa mi dobre zaspáva s pomyslením, že ostatok sveta na mňa myslí. Cudzí ľudia o mne vedia všetko, teda aj to, čo neviem ani ja sám. Ďakujem im teda za ich všemocnú starostlivosť! Buďte všetci šťastní, prajem Vám to z celého môjho srdca.

Hirax

 

www.hirax.sk

facebook

Hirax blog

Hiraxovu tvorbu, najnovšie knihu Šlabikár šťastia nájdete na predaj tu

 

Katka Orthová

Katarína  - liečiteľka

Mojim poslaním je pomáhať ľuďom,liečiť ich telo, dušu a myseľ.
Prinášať svetlo, radosť a nádej do života.

Mám radšej skutky ako prázdne slová.

Teším sa na stretnutie s vami.

 

Kontakt:

[email protected]

0917 170 515

 

Mária Majeriková Photography

Detská, Rodinná, Glamour, Fashion, Svadobná, Portrétna, Umelecká fotografia, Setkarty a Modelingové Booky & Video - pre uchovanie tých najkrajších spomienok

Fotenie ma dokonale napĺňa. Som vďačná, že smiem za objektívom objavovať rozmanité príbehy ľudí, ich väzby. Zažívať spolu s nimi veľké chvíle ich života.. Momenty dojatia..  Svadba, tehotenstvo, narodenie dieťatka, či jeho prvé narodeniny. 

Je úžasné vyzdvihnúť krásu prežiarenú svetlom, zmrazenú do momentu, ktorý je nesmrteľný..!

Pohladiť sebavedomie ženy v každom veku.. Vnímať harmóniu lásky medzi matkou a dieťaťom a keď sa po čase vrátia, sledovať ako bábätko utešene rastie v osobnosť..

Ak sa pritom jemne podarí dotknúť duše človeka, fotografia naberá na hĺbke a svojej jedinečnosti.

Venujem sa foteniu aj tematicky:

Esencia ženy

 Fototerapia pre náročných

Esencia dozrievania – pre mladé dievčatá

Esencia rodiny

Celý článok...
 

Janka Timková

Ing. Janka Timková, poradca a konzultant Feng Šuej, Košice

K Feng Šuej ma niekedy  v roku 2004 priviedla náhoda, ale náhody neexistujú J. Cielene som vyhľadávala možnosti vzdelávať sa v tejto úžasnej a pre nás neprebádanej oblasti. Neklamala som seba ani iných, že je to vo mne už od detstva, že mám nadprirodzené schopnosti, ale veľmi som túžila dozvedieť sa ako to všetko funguje.    

Po rokoch intenzívneho štúdia môžem smelo povedať, že to pre mňa nikdy neskončí, práve naopak. K feng šuej postupne pribudla aj tradičná čínska astrológia, i-ťing ... a spolu s certifikátmi pribudli aj osobné skúsenosti. Mám z toho radosť a teším sa spolu s ľuďmi, ktorým pomáham.     

Venujem sa poradenstvu, analýzam a nápravným opatreniam, podľa metód tradičného feng šuej v oblasti bývania, pracovných alebo verejných priestorov. Pomocou Feng Šuej pomáham hľadať riešenia v rôznych životných situáciách.

Kontakt:

[email protected]l.com

0918396108

 

Lenaras

Volajú ma LENARAS – VÍŤAZSTVO s požehnaním kabaly i hviezd. Sprevádzam tých, ktorí v súkromí a tichom hovore ako za starých delfských čias prichádzajú si ku mne po radu, najmä v tomto čase očisty, ktorú tento čas priniesol.  Pevné vzťahy, peniaze, plány obchodné i súkromné, problémy siahajúce na existenciu človeka i postoj k životu a hľadanie cieľa sú tými najsilnejšími 5P, čo dnešnú dušu ľudí trápi. Sprevádzam tých, čo v dnešnej dobe majú stále odvahu tvoriť a podnikať tak, aby ich projekt, či obchodný plán mal naplnenie. Nahliadame spoločne do podmienok a okolností, ako sa situácia v profesionálnom i súkromnom živote vyvíja a kde sú ktoré úskalia, čomu sa vyvarovať. Som majákom mnohých tých, čo v búrlivých nepokojných vodách i neprajnosti a konkurenčnom boji chcú za každú cenu obstáť a odpovedať na otázku: Ako sa máš? – „Skvele, darí sa mi výborne“ a je to pravdou.

Celý článok...