Farebné čakrové sviečky- veľké balenie (7 ks)

 
 
 

Farebné čakrové sviečky- veľké balenie (7 ks)

Čakrové sviečky pracujú na rovankom princípe ako telové či ušné, avšak ich farba prislúcha k farbám jednotlivých čakier.
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.


Vaša cena: 9,36 € bez DPH
11,23 € s DPH
 
Čo sú to čakry
Sú to energetické centrá, cez ktoré prúdi energia dnu a von z tela človeka. Prúdi cez ne životná energia, ktorá zásobuje fyzické telo, aby mohlo existovať a fungovať. Ak je táto energia blokovaná či už v dôsledku znečisteného životného prostredia, nezdravého životného štýlu, telo trpí v dôsledku čoho sa môžu objaviť symptómy rôznych ochorení.
Poznáme sedem hlavných čakier, kde je aktivita tejto životnej energie najsilnejšia. Tok energie prúdiaci z týchto čakier môže byť prospešne ovplyvnený energetickou prácou vykonávanou skúseným terapeutom, napr. prácou s kryštálmi a liečivými kameňmi, vyžarujúcimi energiu, farbami, zvukmi, farebnými čakrovými sviečkami, atď.
Princíp ich fungovania
Čakrové sviečky pracujú na rovankom princípe ako telové či ušné, avšak ich farba prislúcha k farbám jednotlivých čakier.
Použitie
Ich použitie je obdobné ako u telových alebo ušných sviečok. Čakrové sviečky sa aplikujú hlavne na čakry, ale skúsení terapeuti môžu aplikovať sviečky aj na iné časti tela. V balení čakrových sviečok je priložený návod, doporučujeme si ho dôkladne prečítať.
Prvá čakra (základná čakra) je medzi konečníkom a pohlavnými orgánmi, je spojená s kostrčou a otvára sa smerom dole. Spojuje nás s fyzickým svetom, touto čakrou prúdi energia Zeme do nášho tela. Aktívna prvá čakra má ohnivo červenú farbu. Ak je prúdenie energie cez túto čakru harmonické pociťujeme vitalitu, spokojnosť, stabilitu a vnútornú silu. Pri zablokovanej alebo uzavretej základnej čakre sa znižuje hladina telesnej aj duševnej sily.
K tejto čakre sú priradené:
farba - červená
element - zem
zmyslová funkcia - čuch
časti tela - chrbtica, kosti, zuby, nechty, konečník, tvorba krvi a stavba buniek
žľaza – nadobličky
hormóny - adrenalín
drahokamy - achát, hematit, krvavý jaspis, granát, červený korál, rubín, heliotrop, tygrie oko, rodochrozit, karneol
aromaterapia - céder, hrebíček (klinčeky)
Prvá čakra sa aktivuje jasnou červenou farbou.
Túto čakru pozitívne ovplyvňuje pozorovanie vychádzajúceho alebo zapadajúceho Slnka.
Druhá čakra (sakrálna čakra) je nad pohlavnými orgánmi, je spojená s krížovou kosťou a otvára sa pri bruchu a krížnej kosti smerom von. Je centrom pôvodných nefiltrovaných emócií, sexuálnej energie a tvorivej sily. Táto čakra ovplyvňuje medziľudské vzťahy, obzvlášť k druhému pohlaviu. Nedostatočnosť alebo blokácia v tejto čakre sa prejavuje hrubosťou, potlačovaním emócii, sexuálnou chladnosťou.
K tejto čakre sú priradené :
farba - oranžová
element - voda
zmyslová funkcia - chuť
časti tela - rozmnožovacie orgány, ľadviny, močový mechúr, a všetko tekuté (krv, spermie, tráviace šťavy, atd.)
žľazy - vaječníky, prostata, u žien aj regulácia cyklu
hormóny - estrogén, testosterón
drahokamy - karneol, adulár, ortoklas, tygrie oko, citrín, rutil, zlatý topas
aromaterapia - santal
Druhá čakra se aktivuje jasnou oranžovou farbou.
Druhú čakru oživuje mesačné svetlo, dotyk s vodou a pozorovanie (Mesiaca zvlášť v splne).
Tretia čakra (solar plexus) je približne dva prsty nad pupkom a zozadu nad krížovou kosťou a otvára sa na oboch stranách smerom von. Je centrom sily, prostredníctvom ktorého prijímame slnečnú energiu a tým dodávame telu vitalitu. Je sídlom osobnosti, vôle k výkonom, snahou pomôcť a je v priamom spojení s astrálnym vibračným poľom.
K tejto čakre sú priradené :
farba – žltá až zlatožltá , element - oheň
zmyslová funkcia - zrak
časti tela - dutina brušná, trávenie, žalúdok, pečeň, slezina, žlčník, vegetatívny nervový systém. žľaza – pečeň, hormóny –inzulín, žlč
drahokamy – tygrie oko, jantar, topas, citrín, ruženín, avanturín, malachit
aromaterapia - levanduľa, rozmarín, bergamot
Tretiu čakru aktivuje jasná žltá farba.
Je dobré túto čakru vystavovať pôsobeniu slnka.
Štvrtá čakra (čakra srdca) je uprostred pŕs vo výške srdca a zozadu medzi lopatkami, ktorá sa otvára na oboch stranách sa smerom von. Spojujú sa tu všetky energetické centrá. Úlohou tejto čakry je zjednocovať cez lásku - láska, harmónia, radosť. Jej chybná funkcia sa prejavuje ľahkou psychickou zraniteľnosťou.
K tejto čakre sú priradené:
farba - zelená, ružová a zlatá
element - vzduch
zmyslové funkcie - hmat
časti tela - srdce, hrudník a hrudná dutina, spodná časť pľúc, krv a krvný obeh, koža
hormóny - thymohormon
drahokamy - ružový kremeň, turmalín, kuncit, smaragd, nefrit, jadeit, aventurín, ruženín, smaragd, sugilit
aromaterapia- ružový olej
Zelená farba lúk a lesov navodzuje pocit harmónie a sympatie. Nežné vibrácie ružovej farby uvoľňujú srdce a povzbudzujú tvorivú činnosť a pocity lásky.
Každá tichá prechádzka v nedotknutej prírode harmonizuje cez túto čakru celú našu bytosť. Do ružova sfarbené nebo s jemnými mráčikmi povznáša a rozširuje srdce.
Piata čakra (krčná, komunikačné centrum) je medzi krčnou jamkou a ohryzkom. Je spojená s krčnou chrbticou a otvára sa na oboch stranách smerom von. Nachádza sa tu centrum komunikácie, vyjadrovacích schopností a inšpirácia. Je mostom medzi myšlienkami a reakciami. Jej disharmónia sa prejavuje komunikačnými problémami - vady reči, hrubosť hlasu, chladné vyjadrovanie sa apod.
K tejto čakre sú priradené:
farba – svetlo modrá, strieborná, zelenkavo modrá
element - éter
zmyslové funkcie - sluch
časti tela – oblasť krku, spodná čeľusť, uši, hlas, hrtan, horná časť pľúc, hltan, žľaza – štítna
drahokamy - akvamarín, tyrkys, chalcedon, lapis lazuli, modrovrstvený achát
aromaterapia - šalvia, eukalyptus
Krčnej čakre patrí jasná, svetlo-modrá farba.
Priaznivé účinky na túto čakru má ležanie vo voľnej prírode a pozorovanie bezmračného modrého neba, pozorovanie odrazu neba na priezračnej vodnej hladine a jemný žblnkot vĺn.
Šiesta čakra,"tretie oko", príkazová čakra, vnútorné oko, oko múdrosti.
Šiesta čakra je medzi obočím, nad koreňom nosa. Otvára sa tu a naproti v zadnej časti hlavy smerom von. Je sídlom vyšších duchovných síl, intelektu a intuície. Vlastná farba tejto čakry je jasná indigová modrá, fialová, prípadne žltá. Racionálne alebo intelekátuálne myslenie môže spôsobiť žiarenie žltej. Jasná tmavomodrá ukazuje na intuíciu a nadzmyslové vnímanie sa prejavuje fialovou farbou. Nedostatočná funkčnosť tejto čakry sa prejavuje "prízemným rozmýšľaním", odmietaním vyšších duchovných skutočností. Napríklad pri pokusoch o pozorovanie aury, rôzne druhy veštenia a pod., je veľmi dôležité, aby táto čakra bola harmonizovaná a dobre rozvinutá.
K tejto čakre sú priradené:
farba - indigovo modrá, žltá, fialová
zmyslové funkcie - všetky zmysly a nadzmyslové vnímanie
časti tela - obličaj, oči, uši, nos, dutiny, malý mozog, centrálny nervový systém
žľaza - hypofýza
hormóny - vasopresin (adiuretin), pituitrin
drahokamy - lapis lazuli, indigovo modrý safír, sodalit, ametyst, fluorit, nachový apatit, azurit
aromaterapia – mäta prieporná, jasmín
Otvorenie a vyjasnenie šiestej čakry prehlbuje priesvitná tmavomodrá (indigo), ktorá uzdravuje zmysly.
Šiestu čakru stimuluje pozorovanie tmavomodrej nočnej oblohy plnej hviezd.
Siedma čakra (korunná čakra, čakra temena hlavy) je najvyššie, nad temenom hlavy a otvára sa smerom hore. Je najvyšším sídlom dokonalosti v človeku. Siedmou čakrou prijímame kozmickú energiu. Rozvíjaním tejto čakry sa uvoľňujú posledné blokády v ostatných čakrách a ich energie začínajú kmitať na najvyšších možných frekvenciách. V siedmej čakre nedochádza priamo k blokáciám, môže byť iba viac či menej vyvinutá. To sa môže prejavovať pocitom strachu, neistoty a pod.
K tejto čakre sú priradené:
farba - fialová, biela, zlatá
časti tela - veľký mozog žľaza - epifýza
hormóny - serotonin, melatonin
drahokamy - ametyst, krištáľ, celestín, jadeit, diamant, zlatý kalcit
aromaterapia - kadidlo, lotos
Korunnú čakru otvárajú a rozširujú fialová a biela farba.
Otvorenie korunnej čakry najviac podporí pobyt (relaxácia, meditácia) na vrchole vysokej najbližšie k otvorenému nebu.hory, čo
Aplikácie
Červená sviečka – 1. čakra ( koreňová )
Liečená osoba leží na bruchu , sviečku umiestnime pre kostrčový stavec a zapálime .Tento spôsob je vhodný na odstránenie bolesti pod bruška , zlatej žily , kŕčových žíl .Červenou sviečkou môžeme liečiť aj miesta s nedostatkom energie – tam kde je studená pokožka na ľubovoľnej časti tela .
Oranžová sviečka – 2. čakra (hara čakra – pohlavné orgány )
Z jej mena vyplýva , že cez túto čakru sa dajú liečiť ženské a mužské problémy ako napríklad zápal vaječníkov , prostaty , ale dá sa použiť i na liečenie frigidity a impotencie .V tomto prípade umiestnime sviečku cca 10 cm pod pupkom .
Žltá sviečka – 3. čakra (solár plexus ústredná čakra)
Sviečku umiestnime do pupka osobe ležiacej na chrbte , týmto spôsobom zabezpečíme prúdenie energie okolitým orgánom , harmonizuje sa imunitný a nervový systém .
Zelená sviečka – 4. čakra (srdcová čakra)
Pacient leží na chrbte , sviečku umiestnime na prsnú kosť . Na tejto čakre prevádzame duševné liečenie vo vzťahu k láske , ale dajú sa liečiť aj príznaky astmy a alergie.
Modrá sviečka – 5. čakra (hrdelná čakra)
Pacient leží na chrbte a sviečku vložíme do priehlbinky pod krkom .Modrá farba pôsobí ukľudňujúco na sympatický nervový systém , napomáha pri liečení uší ,priedušiek a tiež znižuje horúčku .
Tmavomodrá sviečka – 6. čakra (tretie oko)
Pacient leží na chrbte a sviečku umiestnime do stredu čela a zapálime .Tým sa zlepší intuitívnosť , vyjasnieva sa myseľ , činnosť hypofýzy , stratia sa migrénove bolesti hlavy a zápal čelových dutín .
Fialová sviečka – 7. čakra ( korunná čakra)
Liečenie prevádzame buď´ medzi 6 -7 krčným stavcom alebo na čele . Pri krčných stavcoch – najprv si pacient sadne za stôl a hlavu si zloží na ruky, takto sa stavce roztvoria a možnosť prúdenia energie bude väčšia.