Viete o tom, že sme celosvetový unikát?

 
 
 
happylife-banner-na-fb.jpg
 
 

Viete o tom, že sme celosvetový unikát?

Týmto určite: máme najmladší manažment na svete smiley

Neveríte? Presvedčte sa sami. Najvyšším a najkompetentnejším manažmentom firmy u nás nie je nik iný, ako tí najmenší a najmúdrejší pomocníci: NAŠE DETI. Niektorí vravia, že sú krištálovo-dúhoví. Všetko vidia, vedia, počujú, vnímajú. Žiadna manipulácia, lož, či pokus o niečo sebecké pred nimi neobstojí. Sú takí už od narodenia. Spolu s nami absolvujú všetky pracovné rokovania a výberové konania. Dosť hlasno dávajú najavo rovnako svoje sympatie i antipatie a to hlasným plačom, alebo usadením sa na nohách. Každý u nich vie, na čom u nás je a kto im ako "svieti".

Pracovná doba je u nás stanovená flexibilne. Sami nám dovolia pracovať iba vtedy, keď je na to najvhodnejší čas a ich otázky sú plne zodpovedané: čo, prečo a načo ideme tvoriť.

Otázka kvality, čistoty a chute našich výtvorov je u nás tiež sledovaná a meraná veľmi dôsledne: čo im chutí jedia neustále a čo ich chuťové poháriky neuchváti, je odsúdené na zánik. Skutočnosť, že radi  jedia vám potvrdia aj učiteľky v škôlke. Neraz im musia naložiť "veľkáčske" porcie.

Ako je to u nás s odmenou? Každý deň ďakujeme Matke Zemi i Stvoriteľovi  za tento náš dar v podobe tých malých veľkých človiečikov, za ich pohladenie, múdre otázky, pritúlenie, aj to, keď sa vám uprene pozerajú do očí : "Ľúbim ťa, neboj, bude dobre."

A aké boli naše začiatky? Veru, pobavíte sa. Za všetkým hľadajte predovšetkým čokoládu. A nie hocijakú! Ale živú ...

Mnohí z vás sa nás s údivom pýtajú: "Ako ste sa dostali k výrobe?" S úsmevom na tvári vám odpovieme:  "Veru, je to dlhý príbeh". Ak máte chuť si ho vypočuť, ponorte sa do nasledujúcich slov:

Píše sa rok 2007 a tvorca tejto spoločnosti práve definitívne zabalil a odovzdal najväčšiu produkciu slovenských syrových korbáčikov, ktoré sa dostali až do Bruselu.

Na dvere zaklopali nadšenci vitariánskej stravy Terezka a Pavel s otázkou, či im je tvorca naklonený v jeho priestoroch pomôcť s výrobou stravy, ktorej sami veria a fandia - tej živej. Na tie časy to bola odvaha začať niečo na kolene, o vitariánskej strave bolo zmienok veľmi málo. Terezka a Pavel sa s ňou stretávali skôr v zahraničí. Nebol to nik iný, ako zakladatelia českej spoločnosti Lifefood yes. Presvedčenie zmeniť svoj životný štýl a filozoficky sa vitariánstvu odovzdať nadchlo aj ich priateľov. To ich viedlo k tomu, že to, čo si robia pre seba, začnú vyrábať pre ich blízkych, ba aj pre tých, čo sa chcú vydať touto cestou. V tom čase sa živá (raw) čokoláda sa vyrábala jedine na Jamajke, v Londýne a v našej výrobni na Slovensku.

Čo pojem živá strava v podstate označuje? Nič zvláštne, čo by ľudia nepoznali. Táto filozofia prípravy potravy sa opiera o základný pilier zachovania všetkého živého v pripravovanom jedle a to tak, že sa nevarí, nepečie, nedusí, maximálne do 40 stupňov celzia. Táto strava principiálne uchováva všetky enzýmy a látky, to znamená, že je stále živá. Vitariáni sa snažia konzumovať ovocie a zeleninku čo najčerstvejšiu, to znamená, že suroviny vyhľadávajú čo najbližšie pri ich zdroji - čerstvo odtrhnuté ovocie, či zeleninu. Ak to nie je možné, sušené plody v bio kvalite sú dobrou surovinou na prípravu jedál s rešpektom k tejto filozofii. Toľko asi k tomu, prečo bio (čistota bez chémie) a raw (surový stav) pre prípravu jedla týmto spôsobom je viac ako dôležitá, preto vyžadovala certifikáciu celého výrobného procesu v BIO kvalite a zabezpečenie čistoty výrobnej prevádzky, ktorú v tom čase hravo zvládli. Asi to bol skutočne zámer a hviezdy im priali, pretože všetko šlo ako „po masle“ a aj napriek svojej svojej netradičnosti na vtedajšiu dobu si našla svoje stále miesto v srdci i tvorivosti výrobného ateliéru Petra Malgota, čím rýchlo chytila zelenú vlnu svojej realizácie.

Slovo dalo slovo a začali spolu pripravovať jedinečnú technológiu i receptúry na prípravu živej čokolády Lifefood chocolate v raw kvalite z nepraženého kakaa a bez pridania cukru a tyčiniek Lifebar. Čokolády  80 %tná čokoláda,  s orechami a čerešňou, s kešu, konopná, pomarančová od tých čias nezmenila obal. Presvedčte sa o tom sami.

Po čase pribudli Lifebar tyčinky: čokoládová, figová, marhuľová, čerešňová boli prvými lastovičkami v ich línii. Ich obal sa vyvíjal a menil, v dnešnej dobe majú tieto tyčinky už svoje ďalšie „sestričky“ a majú nový šat.

Málokto ešte i dnes vie, že tieto dobroty, tak obľúbené už aj u nás sa vyrábali práve na Slovensku a práve v našej zelenej kuchyni celé tri roky do času, kým si Terezka a Pavel nevybudovali vlastnú výrobňu neďaleko Prahy, kde tvoria dodnes. Od tých čias (od r. 2010) ako ich jediný oficiálny zastupujúci partner na Slovensku vás zásobujeme Lifefood výrobkami a v podstate sú to oni, čo nás oslovili s myšlienkou otvoriť pre vás veľkoobchod biopotravín a produktov zdravej výživy s ich zastúpením, ktorý je otvorený až dodnes.

fibre bar

Náhody nie sú a život nám do života priniesol konopné semienko spolu so spoločnosťou Dr. Omega. Svetlo sveta uzrela prvá rada konopných tyčiniek Hempbar, ktorej receptúra bola pripravovaná špeciálne pre jeho predajcu so zámerom vyzdvihnutia tejto užitočnej stránky konope v potravinárstve. Je predávaná v zahraničí.

O niečo neskôr sme sa rozhodli, že tieto dobrotky, výnimočné svojimi vlastnosťami sprístupníme Slovensku aj vám a to pod vlastnou značkou ako tyčinku Happybar, ktorú v dnešnej dobe nájdete nielen v biopotravinách, športových centrách, ale aj lekárňach, ak si ju vyžiadate. Viac sa o nej môžete dočítať v našom výrobnom ateliéri.

Náš príbeh pokračuje a písal ho život sám. Do kruhu našich kolegov pristúpil človiečik, ktorého rodinka veľmi dôverne poznala na vlastnej koži, čo obnáša život s celiakiou a potravinovými alergiami. Ako ľudí i ako tvorcov nás to nenechalo ľahostajných a podnietilo nás to k tomu, aby sme sa venovali vývoju takých dobrôt – potravín, ktoré môže jesť každý: malý, veľký, malinký, starší, zdravý, či celiatik, alebo potravinový alergik.

Náhody nie sú a naše cesty sa v tom čase spojili s Culinart-skym Dartaňanom, Mirkom Polakovičom (Lunch no Meat, www.kulinart.eu), skvelo variacim a tvoriacim umelcom. Niektorí z vás si ho iste pamätajú nielen ako nevyčerpateľnú studnicu aforizmov a tvorivosti v písanej forme, ale aj  povestné produkty, napríklad jeho Isabelu pažítkovú – nátierku plnej chuti, či neopísateľného tataráku, ktorý mäso v živote nevidelo. Chuti jeho diel oceňujú najmä tí, ktorí sa snažia o zdravší prístup stravovania, ale nechcú sa vzdať tej známej tradičnej chuti. A veru, jeho tvorba má a veríme, že bude mať, úspech ešte dlhý čas. Spoločne sme vytvorili chutnú dobrotu: uzreli svetlo sveta Babičkine pohánkové oblátky.

 

Tvorenie v našom ateliéri zelenej kuchyne, komunikácia s obchodíkmi zdravej i menej zdravej výživy, biopotravinami i centrami zdravia napĺňali dni nás i našich kolegov už rovných 5 rokov.

Práve tým, čo sa rozhodli rozšíriť naše rady a pristúpiť k nám v tvorivosti HAPPYLIFE rodiny ruka v ruke s nami patrí naše ĎAKUJEM. Vďaka nim môžete každý deň ochutnať dobrotu z našej kuchyne a vychutnať si ju plnými dúškami.

Zvončekom zvoniť nie je potrebné. Náš príbeh píšeme ďalej .... pod vedením našich detí tvoríme si budúcnosť práve teraz každým naším krokom, vzájomnou komunikáciou s vami, tvorbou produktov, či malou radou a odpoveďou pre toho, kto sa pýta. Koniec koncov, práve ste sa stali súčasťou nášho príbehu aj vy ...

Tešíme sa na ďalšie tvorenie s Vami.