Palík Hirax Baričák a Ďuri Hnilica v Smolenickej lienke

 
 
 

 

Na tomto mieste nájdete informácie o projektoch, ktoré v spolutvorení s nami vznikli.

 
 

Palík Hirax Baričák a Ďuri Hnilica v Smolenickej lienke

Včerajšok si deti v škôlke riadne užili. Dôvodov na zábavu bolo viac: žijeme pre prítomný okamih, no tento deň bol skutočne výnimočný:

18 ročná súkromná škôlka Lienka v Smoleniciach, ktorú ako patrón v projekte HAPPYLIFE dieťa opatrujeme, privítala Palíka Hiraxa píšuceho spisovateľa srdcom a Ďuriho Hnilicu z kapelky Bačova fujara s gitarou na rukách a zábava začala. Výmena skúseností chalani versus deti bola úžasná: interakcia nádherná a plná smiechu. Za pravidelného rytmu bubnov a Ďuriho piesní Hirax porozprával detičkám o Matke Zemi, stromoch, o indiánskych detičkách, ba aj o tom, ako sa cítia tí, čo hryzú a cítia osamelosť. Decká si s chalanmi výborne rozumeli, názorné ukážky nechýbali a hra na havkáčov bola úplne geniálna.

Deti odmenili chalanov krásnou kresbičkou s venovaním, zaspievali im a zatancovali čo to aj z folklórneho žánru. Skvelé na tom bolo to, že napriek tomu, že Hirax s Ďurim nikdy predtým nič takého neurobili a v Smoleniciach často nie sú, zvládli to úplne skvele. Vážime si najmä to, že si našli čas medzi dvomi Piešťanskými čítačkami a stihli sme s nimi aj skvelé smolenické halušky v Dvore u Sedliaka.

Na záver chlapci darovali druhým mamám - učiteľkám v škôlke Hiraxovu knihu a Ďuriho CD s krehkou ružou na znak úcty k nim. A tak sme spoločne v predstihu oslávili deň učiteľov, aj 19te narodeniny škôlky.

Smolenické lienky ďakujú chalanom za super poobedie.

Bolo nám s vami skvele.