prehľad aktuálne bežiacich projektov HAPPYLIFE

 
 
 

 

Na tomto mieste nájdete informácie o projektoch, ktoré v spolutvorení s nami vznikli.

 
 

Staň sa aj ty anjelom Smolenickej Lienky

 

Milá spriaznená duša, rodinný priateľ,  obchodný partner,

naladený na rovnakej vlne.

 

Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc pre nášho zverenca: neziskovú organizáciu škôlku Lienku (IČO: 36079821), ktorej sme  s dôverou zverili aj našich synov.

 

Ak aj v tejto zvláštnej dobe je vo vašom živote v kurze dobročinnosť a máte u seba „rozpočet“, ktorý máte chuť a ochotu symbolicky venovať tým, čo ho potrebujú, prečítajte si prosím tieto riadky. Sú adresované práve Vám.  

Momentálne SMŠ Lienka poskytla bezpečie 47 detičkám v 2 triedach vo veku od 2 do 7mych rokov. Záujem o jej služby je taký veľký, že by bolo potrebné otvoriť minimálne 1 triedu škôlky a 1 triedu jasiel, ktoré v Smoleniciach chýbajú.

Od septembra minulého roku sme sa ujali jednej z najstarších materských škôlok v našej krajine v rámci projektu HAPPYLIFE dieťa ako jej patrón. Tohto roku dovŕši 19 rokov J Hotový dospelák. V tom čase, keď vznikala štát nevedel, čo s pedagógmi zriaďovateľmi, ktorí sa chcú venovať deťom, ale nie v štátnom zariadení.  Dali im štatút neziskovej organizácie, čo znamená, že nesmú vytvárať zisk.  Aj v tomto prípade to nebolo inak, bol to skôr krok z núdze cnosť, ako sebecký zámer mať niečo svoje.  V záujme detí a lepšej slobode vznikla škôlka Lienka, ktorá sa dodnes venuje deťom od 2 rokov, rovnako aj detičkám s telesným či psychickým postihnutím. Ceníme si na nej individuálny prístup učiteliek, výučbu 2 jazykov, jej vedenie detí k folklóru, láske k divadlu i aktivitám od výmyslu sveta. Učiteľky – druhé mamy sú veľmi vnímavé a nápomocné – láska k deťom a prácu zo srdca v priestore, v ktorom fungujú tam môžete doslova krájať. Nech vyzerá akokoľvek ošumelo a staro. Tým, že škôlka navyše berie do dennej opatery detičky od 2 rôčkov s plienkami a nahrádza tým v širokom okolí dá sa povedať čiastočne jasle, je tá prácnosť ešte vyššia. No na srdečnosti a kvalite práce učiteliek to veru neuberá.

Naše aktivity spočívajú v tom, že im každý mesiac prispievame zdravou stravou z našej zelenej kuchyne HAPPYLIFE, pomohli sme im zohnať láskavých ľudí na zriadenie stránky a domény, aby o nich ľudia vedeli, sme im nápomocní v každom ohľade ako mediátorsky skúsenejší partner pri hájení ich záujmov v prípade potreby.

Na čo nestačíme a prečo Vás oslovujem je skutočnosť, nech robíme, čo robíme, ako čarujeme spolu s učiteľkami i rodičmi, nevieme zaobstarať nutnú obmenu zariadenia pre detičky, ktoré je už vo veľmi zlom stave. Tento kraj je dosť zaťažený nezamestnanosťou a učiteľky z toho mála čo dostávajú z dotácie pre škôlku viac vyčarovať nevedia. Reálne majú na jedno dieťa od  0 – 25 eur na mesiac po odrátaní úhrady režijných nákladov na detskú stravu, nehovoriac o nájme a energiách. Viete si zrátať, že z toho veľa nevyčarujete, aj keby ste neviem čo.

Preto sme sa rozhodli osloviť Vás s prosbou spojiť spoločne sily a aspoň kúsok po kúsku spojiť a vyčarovať to, čo je potrebné. Verím, že sa nám podarí spoločnými silami splniť škôlke Lienke sen: ten o novšom vybavení škôlky pre deti.

Z tohto dôvodu som si Vás dovolila osloviť s prosbou o pomoc v podobe dobrovoľného príspevku tejto škôlke, ktorý by bol použitý na zakúpenie nových stoličiek, stolov a vešiačikov do kúpeľne, detskej knižnice a podobne. Prípade je možné pomôcť  škôlke v podobe vecného daru, ktorý škôlka nutne potrebuje. Stránka sa už dokončuje, preto je tu možnosť zverejnenia zoznamu vecí, ktoré by deti potrebovali.

Číslo účtu SMŠ Lienka je: 241 66 79 351 / 0200, do odkazu pre príjemcu prosím napíšte svoje meno, či názov spoločnosti, ktoré by škôlka Lienka chcela uverejniť na svojej stránke a verejne sa poďakovať všetkým darcom a informovať svet o tom, čo ste zo srdca pre deti škôlky urobili. Staňte sa aj vy anjelom Smolenickej lienky tak ako my.

A ako to vyzerá s nami? S Vašou pomocou či bez nej pracujeme ako včeličky ďalej. Držte nám palce, ako patrón tejto škôlky hľadáme cestu, ako Lienku presťahovať do zdravších priestorov, práce je tam viac ako dosť.

Ak máte chuť a čas, sledujte kroky Smolenickej lienky na stránkach facebooku, prípadne si pozrite, ako sa buduje postupne stránka Smolenickej lienky.

Kontakt na škôlku: [email protected]  telefón na pani riaditeľku Sobotovú: +421 905 146 826.

Vopred  Vám v mene malých i veľkých „smolienkáčov“ ďakujem aj za prečítanie týchto riadkov. Tým, ktorých som len vyrušila od práce sa ospravedlňujem za nevyžiadaný mail.

Ak by ste vedeli o niekom, kto by sa rád do našej spoločnej pomoci zapojil, odovzdajte mu prosím tento mail, prepošlite, zdieľajte. Vrúcna vďaka.

Prajem Vám pekné jarné dni.

S úctou,

Andrea Malgot za deti Smolenickej lienky

 

Palík Hirax Baričák a Ďuri Hnilica v Smolenickej lienke

Včerajšok si deti v škôlke riadne užili. Dôvodov na zábavu bolo viac: žijeme pre prítomný okamih, no tento deň bol skutočne výnimočný:

18 ročná súkromná škôlka Lienka v Smoleniciach, ktorú ako patrón v projekte HAPPYLIFE dieťa opatrujeme, privítala Palíka Hiraxa píšuceho spisovateľa srdcom a Ďuriho Hnilicu z kapelky Bačova fujara s gitarou na rukách a zábava začala. Výmena skúseností chalani versus deti bola úžasná: interakcia nádherná a plná smiechu. Za pravidelného rytmu bubnov a Ďuriho piesní Hirax porozprával detičkám o Matke Zemi, stromoch, o indiánskych detičkách, ba aj o tom, ako sa cítia tí, čo hryzú a cítia osamelosť. Decká si s chalanmi výborne rozumeli, názorné ukážky nechýbali a hra na havkáčov bola úplne geniálna.

Deti odmenili chalanov krásnou kresbičkou s venovaním, zaspievali im a zatancovali čo to aj z folklórneho žánru. Skvelé na tom bolo to, že napriek tomu, že Hirax s Ďurim nikdy predtým nič takého neurobili a v Smoleniciach často nie sú, zvládli to úplne skvele. Vážime si najmä to, že si našli čas medzi dvomi Piešťanskými čítačkami a stihli sme s nimi aj skvelé smolenické halušky v Dvore u Sedliaka.

Na záver chlapci darovali druhým mamám - učiteľkám v škôlke Hiraxovu knihu a Ďuriho CD s krehkou ružou na znak úcty k nim. A tak sme spoločne v predstihu oslávili deň učiteľov, aj 19te narodeniny škôlky.

Smolenické lienky ďakujú chalanom za super poobedie.

Bolo nám s vami skvele.